Введення змін до Правил дорожнього руху, що дозволяють їздити на 20—30 км швидше, ніж зараз, відкладено на невизначений час. Проти їх прийняття різко виступило МВС, аргументуючи тим, що наші дороги дуже погані, щоб по ним їздити швидше 90 км/год, і що саме через перевищення швидкості більше всього ДТП. А постанова Кабміну дозволяє «ганяти» в місті із швидкістю 70—90 км/год, а не 60; за містом — 110 км/год замість 90; на автострадах (типу Київ—Бориспіль) — до 130 км/год.
Як повідомила керівник прес-служби Департаменту ДАІ МВС України Ніна Хмельовська, правилами передбачена можливість зменшення або збільшення швидкості на окремих ділянках за допомогою дорожніх знаків. Але збільшення дозволеної швидкості руху до 80 км/год привело до зростання аварійності на цих ділянках. Якщо врахувати, що, за Адмінкодексом, штрафувати водіїв починають тільки якщо вони перевищили швидкість більш ніж на 20 км., то можна буде безкарно їздити до 100—110 км/ч містом і до 130 км/ч по трасі, а зважаючи на нинішній стан доріг, це неприпустимо, пояснює Хмельовська, пише Сегодня.
Водії проти «черепашачих» швидкостей. «Жодна нормальна людина не їхатиме по поганій дорозі 120—140 км/ч, адже вона ризикує пошкодити колеса або підвіску, а ремонт — дорогий. А для «беззаконня» закони не писані», — говорить власник «Тойоти» Максим Початун, водій з 12-річним стажем. «У містах все одно всі їздять 40—50 км/год через пробки. А якщо шестисмугова хороша дорога вільна, то чому я не можу по ній їхати 90 км/год? Адже сучасне авто, яке повзе із швидкістю 60 км/год, набагато більше забруднює повітря», — дивується Ірина Тімошок (стаж водіння 3 року, «Лада»).
«Очевидно, що підвищення швидкісного бар'єру на 20 км/год різко обмежує можливість ДАІ штрафувати за перевищення швидкості, а також брати за це хабарі, адже більш ніж 110 км/год мало хто їздить. У цьому — основна підоснова протесту МВС, — упевнена відомий адвокат Тетяна Монтян. — Зараз всі і так їздять обережно з простої причини: якщо станеться ДТП, то в умовах кризи страхові компанії дуже неохоче виплачують гроші потерпілим».
|